• جستجو ...
  • ورود / عضویت
شناسه خبر: ۳۲۸            تاریخ ثبت خبر: سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1398

جهش هزارتومانی دلار در سال ۹۸؛ سکه به بالای ۵ میلیون تومان رسید

همزمان با رکوردشکنی نرخ رسمی سِنا، بهای فروش هر دلار در بازار آزاد تهران با ۳۵۰ تومان افزایش نسبت به نرخ پایانی معاملات هفته گذشته به ۱۴ هزار و ۴۵۰ تومان رسید.

با آغاز داد و ستدهای روز یکشنبه بازار آزاد ارز تهران، نرخ فروش هر دلار آمریکا روند صعودی هفته گذشته خود را همچنان حفظ کرد و با عبور از مرز ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان، بعد‌از‌ظهر روز یکشنبه و برای دقایقی در آستانه ۱۴ هزار و ۴۵۰ تومان متوقف شد ولی سپس اندکی کاهش یافت.


این در حالی بود که بهای فروش دلار در سامانه نظارت ارز(سنا) نیز رکوردی تازه ۱۴ هزار و ۱۵۰ تومان را ثبت کرد. این نرخ، روز شنبه ۱۳ هزار و ۸۵۰ تومان بود.

هر یورو نیز روز یکشنبه در بازار آزاد تهران ۱۶ هزار و ۷۵ تومان فروخته شد و قیمت فروش هر قطعه تمام سکه طلا نیز به ۵ میلیون و ۵۰هزار تومان رسید.

نرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران طی معاملات هفته کاری گذشته نیز ۳۰۰ تومان افزایش یافته بود و از ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان به ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده بود.

دلار معاملات سال ۱۳۹۷ بازار ارز ایران را با نرخ فروش ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان به پایان رسانده بود. بدین ترتیب نزدیک به چهل روز پس از آغاز سال نو خورشیدی قیمت دلار نزدیک به هزار تومان افزایش یافته است.

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه: 472

دیدگاه کاربران

عناوین خبری مرتبط

- واردات مواد اولیه به ایران بدون انتقال ارز آزاد شد